Anmälan

 

Tävlingen är full. Skicka in anmälan så har ni en plats i kölistan.

 

Anmälningsavgift 500 kr/person.

 

Viktigt att rätt e-mail adress anges då vi kommer att skicka ut ett mail för mer info och uppgifter om ni hamnar i startfältet.

 
 

Anmälda Lag 2018

 

Bästa lag (505cm på 5 gäddor) 2017.

Bästa fiskare (314 cm på 3 gäddor) 2017. Längsta gädda (119cm) 2017.

 

Uppdaterad 2018-04-17 Kl:19:55 Grönmarkerad siffra framför lagnamnet= betalning mottagen

TEAM Deltagare

1. Pesca Grossa Johan Pettersson, Mari Höglund Örnsköldsvik

2. JS Fiske Simon Lundqvist, Tobias Matila, Jonny Matila Örnsköldsvik/Västerås

3. JB Fishing

4. Det gröna guldet 1 Stefan Jansson, Mathias Ladebäck, Tony Strindlund Härnösand/Övik

5. Wolfcreek lures Norr Micael Collen, Andreas Högberg , Anders Ulvforsenn Ö-vik/Östersund

6. Jiggar.nu Black Björn Boström, Adrian Boström, Jakob Hanc Stockholm

7. Umeafishing.se Mats Söderholm, Kent Nathanaelsson Tavelsjö/Skravelsjö

8. Det gröna guldet 2 Martin Hörnblad, Johan Bergman, Jens Fahlgren Skellefteå/Övik

9. Jiggar.nu Norr Johan Arnlöf, Tommy Sellström, Filip Axelsson Örnsköldsvik

10. Skitfiske #1 Jonas Emanuelsson, Staffan och Hans Christer Strömberg Sthlm/Övik

11. Blockstopp Thomas Larsson, Erik Andersson, Bror E Olsson Valbo/Östersund/Uppsala

12. Esox Gear East Leffe Eriksson, Peter Söderlund, Maria Johansson Köping/Västervik

13. Blankkrok Erik Nordlander, Henrik Nordlander, Oskar Pettersson Köpmanholmen

14. Rudstens rekryter Niklas Rudsten, Anton Nyberg, Gustav Gjerswold Önska

15. Hesselman Jonas Hesselman, Klas Hesselman Enköping/Malmö

16. Febrilt Fiske Tommy Westman, Roger Wallerström, Benny Lundqvist Örnsköldsvik

17. CFC Andreas Bergström, Emil Sjöberg, Johan Sjölén Sundsvall

18. Ghostbusters Jörgen Karlsson, Anna-Lena Tsang

19. Lake Fishing team Mattias Sjöström, Patrik Eriksson, Peter Hedlund Umeå

20. Okorkat

21. Gagball Patrick Thörnberg, Niclas Otter Söderhamn

22. Abbar Grabbar David Vestberg, Håkan Kroon, Mats Hilli Örnsköldsvik

23. Snubbarna Robert Eriksson , Joakim Jegestad, Jan Henriksson Stockholm/Sundsvall

24. Stöt Petter Persson, Tony Olsson, Erik Lundqvist Östersund

25. Slips Magnus Holtmar, Rasmus Grebacken, Olle Lundstedt Stockholm

26. Olsson/Nygren Peter Olsson, Victor Nygren Örnsköldsvik

27. Pjjonsson Tomas Johansson, Kenneth Olsson . Övik/Bollnäs

28. Mighty Pike

29. Blåtroll Stefan Tellström, Jörgen Edlund

30. CWC Fishing Team Norr Björn Kastenfalk, Jörgen Söderström, Michelle Staaf Sthlm/K-fors

31. Surmörtarna Tobias Norberg, Anton Norberg Domsjö

32. KA-ZANK Fredrik Danielsson, Marcus Edholm, Kim Backlund Övik/Sthlm

33. C-ride Mats Nyberg, Robert Öberg, Marcus Högberg Örnsköldsvik 34. Målf Magnus Åström, Lars Fredriksson Umeå

35. R-beten Jonas Lindström, Rickard Hagström, Arvid Hagström Örnsköldsvik

36. Fishshot Simon Jernberg

37. Skitfiske #13 Daniel Linsér, Henrik Freudenthal, Joakim Lundblad Stockholm

38. Torsk Igen Alltid Torsk Patrik Berglund, Patric Raask Härnösand

39. Spf Gävle Fredrik Lindgren, Tomas Gress Gävle

40. F.A.N Mattias Byström, Markus Nilsson, Johan Signal Örnsköldsvik

41. Tres porcos Lars Sjödin, Daniel Nordin, Thomas Hansson Sundsvall/Övik

42. ÖSA Fishing team Jonas Andersson, Eric Östlund, Simon Persson Örnsköldsvik

43. Sundström/Forslund Johan Sundström, Patrik Forslund, Tomas Gabriel Örnsköldsvik

44. PikeQueen Natali Sundqvist, Kimmo Korpi, Lucas Enqvist Holmsund

45. Storm Mathias Holgersson

46. CWC Fishing team 1 Stefan Trumstedt

47. Vision Flyfishing Niklaus Bauer

48. Naturkompaniet

49. Spiggriggarna Ludvig Viklund, Andreas Olsson & Viktor Olsson Bjurholm

50. Jonssons Niclas Jonsson,

 

Kölista:

PPF

Jaktn

Hus & Design

Jiggar.nu/Smile

CoreIt

Jägarbackens hvb

Trogdor

BD Fisk

Cobra

Eir of Sweden

Järnkaminerna

Alopex

Gone Fishing

Pro

Pike and the flyliners

Malarna

Gäddhäng

Dirty North Fishing